Poznaj Kalmar

W Kalmar jesteśmy częścią globalnego zespołu specjalistów, który na co dzień tworzy najnowocześniejsze maszyny i rozwiązania do obsługi ładunków na całym świecie. W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę produktów dedykowanych dla portów, terminali, centrów dystrybucyjnych i przemysłu ciężkiego.

Jesteśmy prekursorami w zakresie automatyzacji terminali i efektywnej energetycznie obsługi kontenerów. Wspólnie z naszymi Klientami projektujemy inteligentne rozwiązania, dzięki którym światowy obrót towarami może być jeszcze sprawniejszy, innowacyjny i bardziej zrównoważony.

Kalmar zatrudnia 5,500 ekspertów, w 30 krajach,
w tym: w Stanach Zjednoczonych, Malezji, Szwecji,
Chinach, Finlandii, Hiszpanii, Holandii oraz w Polsce.

W Stargardzie zlokalizowana jest montownia maszyn oraz rozbudowana część biurowa z działami wsparcia, która w ramach inwestycji Cargotec w Regionalnym Stargardzkim Parku Wysokich Technologii, uznana została za największą bezpośrednią inwestycję zagraniczną w Polsce w 2009 roku.

To tutaj każdego dnia tworzymy super maszyny, które wysyłamy na cały świat.

W części biurowej pracujemy nad lokalnymi i globalnymi procesami – dbamy o fabrykę na miejscu, jak i dzielimy się najlepszymi praktykami realizując międzynarodowe projekty.

icon

Czy wiesz że?

Co 4. Kontener na świecie obsługiwany jest za pomocą rozwiązań Kalmar.

Tworzone przez nas maszyny, rozwiązania, aplikacje oraz usługi wsparcia wyznaczają trendy w zakresie automatyzacji terminali i kształtują przyszłość globalnej obsługi ładunków.

Skandynawska inżynieria i globalny zasięg działania

W skład Kalmar wchodzą 2 strategiczne części biznesu (SBUs): Kalmar Mobile Solutions wspólnie z osobną dywizją Bromma oraz Kalmar Automation Solutions.

Nasze centra badawczo-rozwojowe ulokowane są na całym świecie, z głównym Centrum Technologiczno-Kompetencyjnym w Tampere w Finlandii oraz Centrum Innowacji w Ljungby, w Szwecji.

Pozostałe montownie maszyn Kalmar zlokalizowane są w Chinach, Malezji, Stanach Zjednoczonych.

Kalmar jest częścią Grupy Cargotec - notowanej na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (Nasdaq Helsinki: CGCBV) i zatrudniającej ponad 11,500 osób. W 2020 roku wartość sprzedaży Grupy wyniosła 3.3 miliardów EUR. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.kalmarglobal.com

Dołącz do nas

Aplikuj już dziś